Теплові насоси, проблеми та рішення

Теплові насоси, що дозволяють

тепловий насос для приватної садиби

тепловий насос для приватної садиби

використовувати низькопотенційне тепло навколишнього середовища, набули широкого поширення за кордоном. Більшість великих компаній, виробників та розробників теплотехнічного обладнання вже присутні в цьому сегменті ринку. Споживачеві, в тому числі і вітчизняному, пропонуються серійно випускаються апарати, багаторазово відпрацьовані рішення. Стримуючим фактором для їх розповсюдження є необхідність щодо великих початкових інвестицій. На інтернет-форумах активно обговорюється досвід самостійного створення опалювальних систем з тепловими насосами, здешевлення тих чи інших робіт і підвищення ефективності теплопостачання. Ми вибрали окремі місця з цих обговорень, і спробували прокоментувати їх з позиції професійного виробника устаткування.

Ціна питання

Читаємо на форумі: Фірмою було запропоновано поставити тепловий насос і облаштувати зовнішній контур за 34 тисяч доларів. Автором самостійно придбані ТН з ГВП продуктивністю 8 кВт за 2,9 тисяч доларів, пробурені шість свердловин вартістю 20 доларів /м, встановлені труби для теплоносія, виконано їх з’єднання з колектором і ТН. Загальна вартість робіт склала 5,3 тисяч доларів. При середній річній оплаті опалення електрикою 2400 доларів всі витрати на тепловий насос повинні окупитися за три-чотири роки.

Коментар: Середня питома вартість організації «під ключ» геотермального опалення з тепловим насосом в будинку площею 200 м2 складає близько 150-220 долларов/м2. Теплоспоживаючого система робить вирішальний вплив на економічність опалювальної установки з тепловим насосом і повинна обходитися як можна більш низькими температурами прямої мережевої води. Для опалювальних установок з тепловим насосом справедливо правило: кожен градус зниження температури прямої мережевої води — економія енергоспоживання на 2,5%. Загальні витрати складаються з трьох частин: інвестиції, вартість електроенергії, побічні витрати. При цьому побічними витратами, зазвичай представляються незначними, нехтувати не слід: експлуатаційні витрати, важко прогнозовані при самостійному конструюванні системи, можуть скласти значну суму.

Технічні знахідки

Читаємо на форумі:В якості основи

тепловий насос

тепловий насос

теплового насоса використана звичайна спліт-система. Споживаючи електричну потужність 1,3 кВт, отримуємо 6,5 кВт тепла. Використовуваний при цьому зовнішній блок кондиціонера на зиму поміщають у фанерний утеплений ящик разом з автомобільним радіатором, до якого подається теплоносій з грунтового контуру. Влітку і в міжсезоння стінки ящика відкриваються.

В іншому випадку досягнення високої ефективності був застосований тепловий насос з двох контурів в каскаді, з двома компресорами. Конденсатор виконаний із сталевих ємностей, розділених на два подконденсатора. У першому («гарячому»), об’ємом 3 л, розташовані дві мідні спіралі з труби довжиною 10 м. У «холодний» конденсатор також вбудована спіраль для примусового охолодження компресорів (робоча рідина — тосол). Параметри системи: випарник — сталевий бак (180 л); вода надходить зі свердловини з температурою 15 ° C в обсязі 2 м3 / ч, скидання її відбувається в іншу свердловину, що знаходиться в 15 м від водозабірної. Загальна електрична потужність, споживана всією системою, — 4,2 кВт. Температура холодоагенту (R22) на вході в «гарячий» конденсатор складає +110 ° C, на виході — +55 ° C. При вході в «холодний» конденсатор — +55 ° C, при виході з нього — +40 ° C.

Коментар: Реалізація самого принципу теплового насоса і придбання необхідного при цьому устаткування не представляють труднощів. Проте узгодження параметрів окремих частин, їх ув’язка на єдину установку може бути скрутна навіть для спеціалізованої фірми. Адже йдеться про проектуванні і виготовленні технічно складного обладнання. Тому вдала (ефективна) робота самостійно виготовленого теплового насоса відноситься більше до області везіння, ніж точного інженерного розрахунку: ніхто не може дати гарантії, що такий апарат буде добре функціонувати з п’ятої, десятої або соті спроби модернізації.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

1 комментарий к записи “Теплові насоси, проблеми та рішення”

  1. Виктория:

    Дуже задоволена роботою . Телові насоси економічні та не вибаглеві в роботі. Раджу преглянути інфу тут :https://nibe.com.ua/, стаття дуже корисна !

Оставить комментарий

Яндекс.Метрика