Як перемогти вірус Petya.A

Вірус-шифрувальник Petya.A, який атакував українські інтернет ресурси, зараз розповзається по всій планеті.

Наразі можна відновити доступ до заблокованого зазначеним вірусом комп’ютера з ОС Windows.

Спершу потрібно визначити рівень враження жорсткого диску. Для цього відключіть компютер від усіх інформаційних мереж, включіть його і виберіть в біосі загрузку з CD або DVD. Загрузіться з установочного диску з вашою ОС Windows. Дойдіть до етапу вибору розділу для установки ОС Windows.

ВАЖЛИВИЙ МОМЕНТ!! Якщо видно наявні на жорсткому диску звичайні розділи, які були у вас раніше — можна рухатись по інструкції нижче.

Якщо на диску видно вільне місце і ніяких доступних розділів — компютер має бути терміново вимкнений, в цьому випадку допоможе лише дешифрування даних.

В нас розроблена методика дешифрування та відновлення даних з дисків, пошкоджених вірусом Petya.A з успішним результатом до 80%. Якщо ви бажаєте зберегти свої цінні дані то звертайтесь до наших спеціалістів.

Але якщо розділи збереглись, то ви можете відновити загрузчик самостійно:

Оскільки зазначене ШПЗ вносить зміни до МBR запису, замість завантаження операційної системи користувач бачить вікно з текстом про шифрування файлів. Ця проблема вирішується відновленням MBR запису. Для цього існують спеціальні утиліти. Ми використовували для цього утиліту «Boot-Repair». Інструкція.

Потрібно завантажити ISO образ «Boot-repair». Потім за допомогою однієї з вказаних в інструкції утиліт створюємо Live-USB (ми використовували Universal USB Installer). Завантажитись зі створеної Live-USB та далі йти за інструкцією з відновлення MBR запису.

Після цього Windows завантажується нормально. Але більшість файлів з розширеннями doc, dox, pdf тощо будуть зашифровані. Для їх розшифрування потрібно чекати, поки буде розроблено дешифратор, радимо завантажити потрібні зашифровані файли на USB-носій або диск для подальшого їх розшифрування та перевстановити операційну систему.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Яндекс.Метрика